Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Topánočky a prvé kroky

    , Autor: asire

    Dobrý deň, malý bude mať 9 mesiacov, štvornožkuje, stavia sa na nožičky, pokúša sa o prvé krôčky, ale ešte nechodí, aký typ topánočiek by ste mi odporučili na prvé krôčky? resp. už by ste mu dali na nožičky nejaké topánočky, alebo ho nechať ešte naboso resp. v ponožkách? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že som odpovedala v osobnom maily. Môj názor je, že v tomto veku môžete skúšať dieťatku obuť topánočky ale len na krátky čas, hlavne kým je ochotné ich na nožičkách akceptovať. Pokojne však nechajte dieťa tieto prvé kroky, okolo nábytku v postieľke robiť bez topánok. Ak však kúpite topánočky, musia byť kvalitné, až k členku a musia mať pevnú pätu.