Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Reakcia po ockovani-zdurena uzlina

    Dobry den, chcem sa opytat. Mam 2mesacne babatko, bolo ockovane na TBC a teraz sa mu na ramene vyhodilo take cervene miestecko. Lekarka povedala, ze je to normalna reakcia ale taktiez sa mu spravila mala hrcka po pazuskou. Boli sme na plucnom, ze vraj bude musiet brat antibiotika. Z toho nie som velmi potesena. Zaujimalo by ma vsak, ci nahodou nevieta co je ta hrcka? Ak som spravne pochopila jedna sa o abnormalnu reakciu na ockovanie a ta hrcka je zdurena lymfaticka uzlina? Je to tak alebo som to zle pochopila? Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Úplne správne ste to pochopila, je to tak. Dieťatko je potrebné sledovať ako sa reakcia na očkovanie po tbc bude vyvíjať. Kým nebude reakcia na toto očkovanie zhojená, neoporúča sa pokračovať v očkovaní.