Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • doplatok

    dobrý deň pani doktorka chcela by som sa spýtať či som správne pochopila že ten doplatok
    cca 2,70€ ktorý bol za prevenar sa opäť zvýšil na pôvodnú cenu 83€ ?takže keď sa dcérka narodila v roku 2008 teraz má 7mes a ešte nebola očkovaná ani jednou dávkou prevenaru záleží len od poisťovne či ju preplatí?za odpoveď ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Presne tak, cena sa zmenila ako u každého iného tovaru, tentokrát smerom nahor. Niektoré poisťovne vakcínu preplácajú deťom narodeným v roku 2008, ktoré sa ešte nezačali očkovať. niektoré poisťovne nie. Nemusia to robiť, pretože žiaden zákon im to neprikizuje. Očkovanie detí narodených do 1.1.2009 je dobrovoľné nie povinné.