Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Dcera

    Dobry den co robit ked som sa dozvedela ze dcera chodi s priatelom tory ju bije?Ma 17 rokov a tvrdi ze ho miluje.Neviem ako sa zachovat.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Diana,
    agresivita a fyzické násilie do vzťahu v žiadnom prípade nepatria. Vaša dcéra je mladučká, určite potrebuje vašu pomoc. Možno skúste hovoriť s jej kamarátkami, ktoré vám môžu pomôcť získať reálny obraz o partnerovi vašej dcéry a o tom, ako ich vzťah vyzerá. A ďalšie možnosti riešenia hodne záležia od konkrétnych okolností - či hovoriť s jeho rodičmi, s ním osobne, s jeho učiteľmi, s psychológom...
    Ako na túto situáciu reaguje otec vašej dcéry?
    A je potrebné hovoriť s vašou dcérou, byť zvedavá ako sa má, čím žije, čo ju na priateľovi priťahuje, ako sa vie o seba postarať... a hovoriť i o svojich obavách mamy, o tom že údery, facky a bitka sú to posledné čo do zamilovaného vzťahu patrí.
    Držím vám všetkým päste.