Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • neviem ako ďalej

    S manželom sme spolu desať rokov. Na začiatku manželstva sme mali mimoriadne krásny vzťah, dobrú finančnú situáciu, dve deti. Pred dvoma rokmi manžel stretol človeka ktorý mu sľuboval nadštandardný život. Ja som od začiatku s tým nesúhlasila, pretože sme mali všetko a nová skupina ľudí v ktorej sa môj manžel začal pohybovať mi vôbec nevyhovovala.
    Začala som rázne protestovať, ale môj manžel sa už zastaviť nedal. Dennodenne sa po svojej práci stretával s kamarátmi, vracal sa až vo večerných hodinách. Po určitej dobe sa začali vykreslovať veci pre mňa ako z hororu. Veci a názory pre aké som celý život protestovala sa mi stali realitou.Začala naša manželská kríza. Po dvoch rokoch som si uvedomila, že už nemôžem spraviť vôbec nič, môj manžel sa nezmení. Bola som veľmi vystresovaná, celé dni a večere som bývala sama s deťmi. Úplnou náhodou, nazvala by som to žartom som sa zoznámila s mužom, ktorý žije obyčajný život a spĺňa úroveň ktorú od života očakávam, začali sme sa stretávať a veľmi som bola prekvapená z toho že som si začala spomínať o čom je vzťah muža a ženy, bolo mi veľmi jednoducho a dobre.V tom čase sa môj manžel rozhodol že po dvoch rokoch so všetkým skončí, ale mne prišiel na neveru. Opäť začalo pre mňa iné peklo, bral mi osobné veci, urážky, vydieranie, volanie polície. Môj manžel sa síce s partiou prestal stretávať,
    ale v domácnosti a s deťmi mi vôbec nepomáha, je veľmi agresívny, všetku vinu pripisuje mne, denne mi vraví že chce začať nový život. Ja sa veľmi snažím, ale začala som trvať na niektorých veciach ktoré jemu sa zdajú absurdné. Vyčíta mi že sa nesprávam, neusmievam ako predtým, veľmi sa snažím, ale nemôžem mu vysvetliť že všetko potrebuje svoj čas. Chcela by som sa poradiť: Ja cítim že už o môjho manžela nemám záujem, ale bojím sa, že to mám iba prechodný pocit. Rada by som dala všetkému voľný priebeh, venovala by som sa deťom, práci, domácnosti. Nakoľko môj manžel všetko chce riešiť okamžite neviem sa rozhodnúť, pretože že mu neverím, nezabudla som na urážky. Neviem ako ďalej ...

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Zdenka,
    váš príbeh je pre mňa opradený mnohými tajomstvami. Nepotrebujem ich poznať, len ma napadlo nakoľko "čitateľní" ste s manželom jeden pre druhého, čím ste jeden pre druhého. Píšete o krásnych začiatkoch vzťahu, z ktorého ste obaja začali unikať - on kontaktmi s istou skupinou ľudí, vy kontaktom s jednoduchým, "normánym" mužom. Možno je potrebné, aby ste si položili niekoľko nie najpríjemnejších otázok o svojich pocitoch voči manželovi, o tom čo vás dvoch spája, o svojich predstavách o ďalšom živote, čo potrebujete, čo dostávate, čo dávate... a o čom snívate. A akú úlohu v tom zohráva váš manžel. Skúste si pohľadať sama v sebe čo by ste naozaj chcela vy, a potom sa vám bude jednoduchšie rozhodovať a rozprávať s manželom.
    Želám veľa šťastia.