• Zastavenie laktacie

    Dobry den,volam sa Lucka a mam 32 rokov,mam dve deti 12 a 3 rocne dievcata,Mensiu dcerku este stale dojcim,teraz 28.jan.bude mat 3 roky a uz by som rada prestala s dojcenim,no je na mna strasne citovo naviazana a neda sa niako oklamat,nic na nu nezabera..ako napriklad,cicika sa pokazila,zalepenie bradaviek,natretie kecupom,horcicou,natretie hocicim,jednoducho si to otrie ocuca a povie,hm preco si to tam dala,ved ja viem ze v cicike dobre mliecko...22.3.tento rok ma caka operacia varixou,budem musiet tam jednu noc ostat,neviem co s malou bude,lebo bez ciciky nezaspijest nechce ked som tam neni,a po jedle si stale dozaduje ciciku.Kojim 4-5x denne a 3-4x v noci,pred kazdym spanim,po zobudeni....Prosim vas su nejake lieciky co by postupne zastavili laktaciu tak ze by sa mala z toho nestresovala?Myslim tym,ze by som postupne mala menej mlieka a mala by nakoniec povedala ze tam uz nie je nic a bolo by po probleme.
    Velmi pekne dakujem,Lucka

    Dobry den, pani Lucka, na znizenie tvorby mlieka pomaha pit caj zo slavie. denne odporucam vypit aspon dve salky. Dalej pomoze, ak budete nosit tesnejsiu podprsenku, ktora sposobi ze sa prsniky nebudu tak rychlo a tak vela plnit.Vylucte zo stravy potraviny a napoje, ktore tvorbu mlieka podporuju. Patri sem najma pitie kavy Caro, pitie hroznovej stavy, Vinei,dalej hrozno, fenykel, anyz, rasca, maliny a malinova stava... Myslim, ze mnohe potraviny a napoje poznate. Skuste sa s dcerkou rozpravat o tom, preco ju chcete prestat kojit. Hlavne je, aby ste sama boli presvedcena o tom, ze ju naozaj chcete prestat kojit a necitite preto lutost a pocit viny. Ak Vy sama mate pocit previnenia, ze ju chcete odstavit, Va S pozdravomsa dcerka to citi a bude este viac pritulnejsia. Pokuste sa mozno do tohoto procesu odstavovania zapojit aj starsiu dcerku. Neskusajte malu dcerku klamat ale povedzte jej pravdu. Prajem Vam vela stastia a zdravia! Nech sa operacia vydari a co najrychlejsie sa po nej zotavite! S pozdravom Jana W.