• Endiex v tehotenstve

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na jednú otázočku, ktorá ma veľmi trápi. Ešte predtým ako som zistila, že som tehotná, som mala hnačku a dala som si Endiex, 3 tablety. Potom hneď za dva dni som zistila, že som tehotná. Chcela by som sa opýtať, či to, že som užila Endiex môže ovplyvniť plod? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

    Dobry den, nemusite sa obavat vplyvu na babatko. Liek Endiex sa sice v tehotenstve neodporuca, ale to neznamena, ze v pripade prevysujuceho rizika, ktorym dlhotrvajuca hnacka na tehotenstvo je, sa v odovodnenych pripadoch moze uzit. Kedze ste uzili len tri tablety, naozaj sa nemusite obavat o zdravie svojho babatka. Samozrejme vsak odporucam vzdy uzivanie liekov konzultovat s lekarom, kedze teraz uz viete, ze ste tehotna. Prajem Vam vela radosti z ocakavaneho babatka a vela zdravia! S pozdravom Jana W.