• Ekzem

    Dobry den Pani Doktorka
    CHcela by som sa opytat dcera ma 3mesiace a uz mala prve ockovanie a zajtra mame druhu davku chcela by som sa opytat ci je to v poriadku ked ma dcera ekzem? nema ho na nozicke ale na tvaricke a niekde som citala ze dieta sa nema ockovat s ekzemom!? Dalsie ockovanie 3tiu davku bude mat o 4tyzdne kedze sme v anglicku a tu ockuju dobre ze nie kazdy mesiac!

    Vopred dakujem velmi pekne

    To je iná schéma očkovania, úplne v poriadku, je to tzv. schéma 3+1. Ekzém, ak nie je spojený s mokvaním, horúčkou, infekčnou komplikáciou nie je prekážkou, aby sa nedalo očkovať. Samozrejme, myslím, že aj v Anglicku, tak ako u nás dieťa pred očkovaním prehliadne lekár a určí, či je možné očkovanie.