• očkovať, ked po 2-hej dávke je už odstup dva roky ?

    Dobrý deň, chcem sa spýtať či má zmysel očkovať sa keď od druhého očkovania prešlo už 24 mesiacov, dcéra prekonala v období keď mala byť tretí krát zaočkovaná inf. mononukleózu, bola 2 týždne hospitalizovaná, mala ťažký priebeh, dcéra má 17 rokou, zároveň toto obdobie ubehlo aj pri mne 35r. a druhej dcére 15r. mi sme boli zdravé. Prosím, má teda toto očkovanie ešte význam? Za skorú odpoveď Vám ďakujem.

    Odpovedať je veľmi ťažké. Sú dve možnosti riešenia. prvým je, že si necháte vyšetriť protilátky, museli by ste sa informovať v mikrobiologickom laboratóriu na oddelenie serologie, či to robia, ak protilátky sú, tak stačí preočkovanie jednou dávkou. Alebo je možné podať aj po dvoch rokoch tretiu dávku, ale ďalšie preočkovanie jednou dávkou vakcíny by sa malo uskutočniť najneskôr po troch rokoch / nie až po piatich/.