• meranie teploty

    Dobry den.Synovi uz skoro mesiac a pol meriam teplotu pretoze sa mi zda zvysena, doteraz som mu merala digitalnym teplomerom v ritke, cca 1 minutu a vzdy odpocitala pol stupna. Dnes som mu odmerala v ritke mal 37,1 pred odpocitanim potom pod pazuchou digitalnym ale 5 minut mal 37,1 vysla mi ta ista teplota aku mal v ritke pred odpocitanym. Takze mi vyslo ze by som mu tu teplotu nemala odpocitavat. Hned som pozrela nejake clanky na nete a niekto odporuca odcitavat v ritke pol stupna a inde som sa docitala ze deti starsie ako 1 rok tym sa uz neodpocitava. Tak ako je to? Syn ma zvysene teplotu od 37 do 37,3 ste mi napisal ze deti to mavaju, ale ako viem ze ja nejedna o nejaky virus s cim bojuje. Imunoglobuliny mal syn znizene, lymfocity zvysene crp mal ok a fw 5/17 nejedna sa pri tychto hodnotach o virovu infekciu ked su lymfocity zvysene? Dakujem

    Hlavne je potrebné vedieť, či dieťa javí nejaké známky ochorenia: nádcha, kašeľ, zvracanie, hnačka, nekľud. vtedy by sa pri zvýšenej teplote ale aj horúčke, taktiež aj bez tepôoty mohlo jednať o ochorenie.
    Pokial dieťa nejaví známky ochorenia, tak choré nie je.
    Meranie teploty v konečníku v každom veku / aj u dospelých/ je potrebné odpočítať 0,5 až 0,7 st. C.