• zdravotný stav

    , Autor: nufik84

    Dobrý den,pani doktorkaCHcem sa spýtať na zdravotný stav mojej 11mesačnej dcéry.Od svojich 3mes.kedy bola naposledy hospitalizovaná pre zápal priedušiek,býva neustále zahlienena,dodatočne nás z nemocnice informovali ,že mala chlamidiovu infekciu,na ktoru dostala preliečenie ATB,odvtedy sa jej zdravotný stav ,nie a nie napraviť.Už 3x jej na základe výterov z nošteka a hrdla zistili baktérie,ktoré sa vždy liečia ATB,dokopy ich od narodenia už mala 7,no mne sa to zdá už privela.To nerátam lieky od imunologičky/Aerius,Flixotide,Ventolin/,Prosím Vás je ozaj potrebné jej tie ATB dávať,pokial nikdy nemá teplotu,je je rozumná bysrá,krásne vo vývoji napreduje,papá dobre,doteraz kojená,fyzicky velmi zdatné dieta,tak prečo tie opakujuce sa nálezy?Celá rodina sme boli v marci na kontrolne stery,výsledky negatívne.Nikto v rodine okrem mojej sestry sa u imunologa neliečil.Nemala by ísť na kontrolné testy chlamýdií?Aj teraz 8dní po ATB je zahlienená,síce na piatkovej kontrole mala dýchanie čisté,no ak jej zahlienenie neprejde ,mám ísť k imunologičke,pre další liek,.Pani doktorka ja sa tých liekov už desím,velmi jej chcem pomocť,no tolko liekov na taky malý organizmus je už privela...Vopred Vám dakujem za ,váš názor!!!!!

    Ak je naozaj tak často chorýá, odporúčam aj vyšetrenie potu na chloridy.
    Inak zahlienenie ani pozitívny výter z hrdla a nosa na prítomosť baktérií bez známok bakteriálneho ochorenia / horúčky, vysoké CRP/ podľa mňa nie sú dlvodom na antibiotickú liečbu. Viac bohužiaľ neviem k stavu vášho dieťatka povedať, aj keď by ma tiež desilo mať v tomto veku za sebou 7x antibiotiká! Niekedy je to potrebné, ale určite by som sa s antibiotikami pri dobrom celkovom stave dieťaťa, ako ho popisujete neponáhľla preto, že mu vo výteroch vyšla prítomnosť baktérií. neliečime výtery ale dieťa aj to len vtedy, keď je choré!