• eozinofily

    Chcela by som sa poradit, co znamena zvysenie lymfocytov (59.8, pricom vrchna hranica je 40), znizene neutrofily (23.9) a zvysene eozinofily (7 pricom vrchna hranica je 5). Dcerka ma osem mesiacov a bol jej robeny KO, zistena anemia a popritom sa zistili aj tieto hodnoty. Ja mam atopicky ekzem a robim vsetko preto aby ho dcera nedostala. Este stale kojim, vylucila som zo stravy vsetky mozne alergeny, dcerku umyvam len cistou vodou aby som jej nevysusila pokozku... Myslite ze zvysene eozinoffily znamenaju potencionalny atopicky ekzem? Mala sa mi zda inac v poriadku, len jej idu zubky takze zle spava. Moze to mat nieco spolocne so zvysenymi lymfocitami? Dcera berie Maltofer a pyridoxin, odporucali by ste brat aj nieco ine v suvise s tymito vysledkami? Co este mozem spravit aby dcera nedostala ekzem?Dakujem za radu.

    Vy môžete spraviť to, čo robíte doteraz: vylúčiť alergény z vašej aj dcérkinej stravy, kojiť, ošetrovať správne kožu. Výsledky, ktoré popisujete neviem bez kontextu s vyšetrením dieťaťa objasniť. Zvýšené IgE môžu ale nemusia znamenať alergiu alebo hrozbu ekzému. Mierne odchýlky v krvnom obraze bývajú a pokial nie sú sprevádzané klinickým obrazom nejakého ochorenia, nie je potrebné ich hneď riešiť.