• rubeola

    Dobrý deň,
    doktor mi zistil nasledovné výsledky na rubeolu: IgM: 0,293 a IgG:69,0
    Povedal ze je to mierne pozitívny výsledok a že to budeme sledovať. Ale nie je to este dôvod na odber plodu. Obávam sa o svoje dieťa. Sú tieto výsledky velmi zlé?

    Ďakujem

    Rubeola sa vďaka vysokej preočkovanosti u nás vyskytuje veľmi zriedkavo. Nepoznám presné hodnoty, ale predpokladám, že uvedená hodnoty svedčia o tom, že ste rubeolu buď v detstve prekoanli alebo boli očkovaná. O vplyve na plod neviem z tohoto jediného výsledku nič povedať.