• podozrenie na meningitidu

    Moj 6 r.syncek sa nezvycajne vysypal na brusku a chrbte,pred tyzdnom som s nim navstivila detskeho lekara koli tazkemu kaslu.Pan dr.nas poslal domov s tym,ze to musi prebojovat bez antibiotik ale dal nam sirup proti zvysenej teplote.
    O 2 dni na to ako syn uzil liek sa mu vysypalo brusko a velmi ho to svrbi.Ak by negativne zareagoval na sirup tak to by bol ten lepsi pripad,ale mam podozrenie na trochu vaznejsie ochorenie.Len dufam,ze pan dr.neodbornym vysetrenim mojho dietata nesposobil,ze sa mojmu synovi zdravotny stav zhorsil.
    Chcem sa vsak opytat ako vyzera vyrazka pri meningitide,a ako sa robi ta skuska s poharom.Dakuem za vasu odpoved.

    vyrážka pri meningitíde je súčasťou celkovo ťažkého stavu pacienta, s teplotami okolo 40 °C , schvátením, zvracaním a úpolnými bolesťami hlavy. vyrážke je sýto červená, nesvrbí a je v úrovni kože.