• vysyp po MMR

    , Autor: monkooo

    Dobry den,
    moja 16,5 mes dcera sa pred 2t zucastnila MMR ockovania, 8my den po ockovani teplota 38,5 , cez noc presla ale na 11ty den sa vysypala podobne ako pri siestej chorobe (tu uz mala) vratane noh. Dnes je 13ty den po ockovani, vyrazok ma sicec menej ako vcera, len sme 500km od nasej dr, takze neviem, ci s tym nieco robit alebo nie, kedze jej nic ine nie je. a to sme chvilu mysleli, ci to nie je alergia na nieco, ale nic nove nejedla.
    dklujem za odpoved

    popisovaná reakcia je typická reakcia na očkovanie proti osýpkam, ktoré je súčasťou MMR vakcíny. Nie je potrebné žiadne vyšetrenie ani liečba. len kľudový režim a sledovanie dieťaťa. Samozrejme žiadne kúpanie, aj doma len osprchovať bez mydla. Ak pretrvávajú ťažkosti, konzultujte lekára. Reakcia odoznieva behom troch až piatich dní