• ktore skor

    Dobry den, pani doktorka! Mam 5 rocneho syna, ktoreho som dala minuly tyzden zaockovat prvou davkou proti kliestovej encefalitide.Druha davka je doporucena 1-3 mesiace po prvej. Kedze zijeme v zahranici, na Slovensku budeme opat az koncom februara. Myslela som, ze vtedy mu dam pichnut druhu davku. Avsak nas doktor povedal, ze vtedy mu treba urobit nejake povinne ockovanie v 5-tich rokoch a ze druhu davku mu da az po Velkej noci, teda az v polovici aprila. To ale uz bude trochu po termine 3 mesiacov od prvej davky. Neznizi sa tak efekt ockovania?
    Dakujem za odpoved.

    Neviem o aké očkovanie sa jedná, ale v zásade patrí, že v jeden deň môže byť dieťa očkované aj viacerými očkovacími látkami, platí zásada, že každá musí byť podaná do inej končatiny.