• polio-bez vaječného bielku

    Dobrý deň.Moj vnuk je alergický na vaječný bielok.Alergológ doporučil polio vyrobené nie z vaječného bielka.Obvodná lekárka už obvolala viacero inštitúcii a zatiaľ jej nikto nevie poradiť kde takúto vakcínu dostať.Vedeli by ste nám prosím poradiť vy? Vnuk má 5 r.ďakujem -babina

    Ak žijete na Slovensku, nie je čo riešiť. V piatom roku života sa očkuje očkovacoulátkou Infanrix POLIO, ktorá obsahuje inaktivovanú zložku detskej obrny, pri výrobe ktorej sa viry nepasážovali na vaječných embryách, takže očkovanie nepredstavuje pre dieťa s alergiou na vajčený bielok žiadne nebezpečenstvo.