• Odstup medzi ockovanim

    Dobry den,
    chcela by som sa opytat, aky je najkratsi cas medzi ockovanim prvou a druhou hexavakcinou (+ zaroven ockovanie aj prevenarom a rotarixom). Moze sa ockovat uz po 4 tyzdnoch? Od coho zavisi ten interval?
    Dakujem,
    Michaela

    Interval je daný tým,aký je zavedený systém očkovania. u nás je to 2+1, to znamená prvá dávka, po 6 týždňoch druhá dávka a po 6 mesiacoch tretia dávka. Interval sa za určitých okolností môže predlžiť ale nikdy sa neskracuje! Iný spôsob je / napr. aj v Čechách/ prvá, druhá, tretia dávka v odstupe jeden mesiac a okolo 18 mesiacov štvrtá dávka. je to model 3+1