• Pásový opar

    Dobrý deň, rada by som s Vami skonzultovala svoj problém. Keď mala naša dcérka 9 týždňov, ochorela som na pásový opar (herpes). Liečená som bola kožnou lekárkou. Nasadený Herpesin 400 a Ialugen gél - 2x denne, 2 balenia. Opar sa mi už dostal do štádia, že vidno iba ružové miesta a pevne verím, že pre svoje okolie už nie som infekčná. Počas choroby sme sa snažili čo najviac izolovať. O mňa sa staral manžel a o našu dcérku švagrina. Nosili mi ju iba na dojčenie. Aj to prebiehalo tak, že som si rozstrihla mikroténové vrecko, aby malá neprišla do kontaktu s mojou pokožkou. Budúci týždeň však ideme na poradňu a mali by začať prvé očkovania. S našou pani doktorkou sme môj stav aj lieky konzultovali. Bola by som však veľmi rada, keby ste aj vy vyjadrili svoj názor, či sa táto moja choroba a najmä mnou užívané lieky môžu nejakým spôsobom negatívne prejaviť pri povinnom očkovaní našej dcérky. Ďakujem veľmi pekne za ochotu a želám len to najlepšie.

    Predpokladám, že od začiatku vášho ochorenia prešli najmenej 4 týždne. Ak je dieťatko zdravé, nejaví žiadne známky ochorenia, myslím, že nič nebráni začiatku očkovania.