• očkovanie v troch rokoch dieťaťa

    dobrý deň, pani doktorka, chcela by som sa opýtať ako to je s povinným očkovaním u detí narodených v roku 2006. moja dcérka mala teraz v januári 3 roky a naša pani doktorka nám povedala, že podľa novej schémy už nemá byť preočkovaná v troch rokoch DTaP ale až v šiestich rokoch. ako to vlastne je? dakujem veľmi pekne za odpoveď. pekný deň. Denisa

    Presne tak ako povedala pani doktorka. Očkovacie schéma sa od 1.1.2009 zmenilo a očkujeme deti narodené v roku 2006 až v piatom roku života teda u vás v roku 2011 kombinovanou očkovacou látkou proti záškrtu, tetanu čiernemu kašľu a detskej obrne.