• očkovanie u predčasne narodeného dieťaťa

    dobrý večer pani doktorka,chcela by som sa opýtať-mám 4,5 mesačného chlapčeka-narodeného v apríli ( 25 tt).Máme 4,5 mesiaca ,v skutočnosti by sme však mali mať 1 mesiac.Chcem sa opýtať na očkovanie- v 4 mesiacoch by sme mali mať prvé povinné očkovanie,avšak neviem či to pre nás platí ak máme 4,5 mesiaca či len 1 mesiac ? Neviem,podľa čoho sa máme orientovať -podľa skutočného veku,alebo toho - v ktorom by sme mali byť ?
    ďakujem

    Očkovanie sa riadi, čo sa týka veku skutočným veko, teda u vás 4,5 mesiaca. Samozrejme je potrebné dodržiavať všetky kontraindikácie očkovania, ale o tom už rozhodne očkujúci lekár. Predčasne narodené deti majú byť očkvoané podľa skutočného veku a čo najskôr.