• Magnézium, Zinok a vitamín B počas dojčenia

    Dobrý deň. Zaujímalo by ma, či je možné počas dojčenia / synček má 18 mesiacov, dojčíme sa ešte ráno a večer / užívať klasické Magnézium, Zinok a vitamín B / okrem vitamínov určených pre tehotné a dojčiace, voči ktorým som skeptická/. Dočítala som sa, že tieto vitamíny a minerály priaznivo pôsobia pri PMS, ktorý sa u mňa v poslednej dobe výrazne prejavuje / nervozita, zmeny nálad týždeň pred menštruáciou /. Pravdepodobne je u mňa v prevahe estrogén. Nie som zástankyňou homeopatík ani šumivých preparátov. Poradíte mi, prosím? Rada by som ešte v kojení pokračovala, ale tiež by som sa chcela dostať do rovnováhy. Za odpoveď ďakujem. Lenka

    Dobry den, pani Lenka, pokojne mozete uzivat tieto vitaminy. Chcem Vas len upozornit, ze nestaci len pravidelne uzivat tabletky. Aby Vas organizmus dokazal tieto vitaminy spracovat, je potrebne si davat pozor aj na stravu, ktoru prijmate, inak Vam tieto vitaminy preletia telom a nevstrebane sa opat dostanu vo forme stolice ci mocu von z tela. Najlepsie sa vitaminy dokazu vstrebat zo stravy. Nezabudnite vsak, ze ak uzivate magnezium, mali by ste mat k nemu vyvazeny prijem vapnika. Pomer vapnika k magneziu by mal byt 2:1.
    Prajem Vam vela zdravia a pohody. S pozdravom Jana W.