• strava

    Dobry vecer. ja by som sa chcela opytat dva otazky jedna sa tyka stravy pre moje dietatko chcela by som vediet kedy by som jej mohla zacat davat cestoviny a ake su najlepsie ma 6 mesiacou a dva tyzdne zacala som uz s prikrmami ale neviem kedy sa maju davat cestoviny a hlavne ake , a este by som sa vas chcela opytat ohladne cestovania ci mi viete poradit a ak nie tak kde by mi vedeli poradit budeme s dcerkou o dva tyzdne cestovat lietadlom samotna cesta lietadlom bude 3 hodiny a chcela by som vediet naco si mam dat pozor co nezabudnut a nejake rady pretoze mam dost obavy s cesty . letiet budeme v noci tak si myslim ze by to mala dcerka lepsie zvladnut a este kojim ju a ci to je v poriadku v lietadle alebo si mam radcej na tu cestu odsat mliecko a dat jej z flasky . dufam ze mi poradite . dakujem a pekny vecer prajem

    Dobry den, kedze ste prave len zacali s prikrmami, urcite treba postupovat velmi pomaly a nemenit casto druh prikrmu. Cestoviny odporucam zaradit az okolo 9 mesiaca, pokial vsak mate v plane i dalej kojit. najnovsi vyskum americkej pediatrickej spolocnosti totiz vravi, ze by ste mali zacat dietatku davat lepok este v case, ked ho kojite, pretoze v takom pripade je mensi predpoklad alergickej reakcie, pripadne je slabsia. Co sa tyka lietania lietadlom, neviem Vam poradit ohladne toho, co si do lietadla mozete pre dietatko zobrat, vzhladom na to, ze dnes platia prisne bezpecnostne pravidla. na tieto otazky by Vam mala vediet zodpovedat letecka spolocnost, s ktorou letite, pripadne letisko, z ktoreho letite. Pri starte urcite odporucam babatku dat cumlat dudlik a pokial nechce dudlik, skuste mu aspon vsunut Vas prst do ust, aby salo a prehltalo z dovodu, aby mu nezalahlo v uskach. respektive, bude to pre nu mensi problem, ked bude prezuvat. Dalej odporucam casto ju zavodnovat, kedze v lietadle je velmi sucho. Pocas letu myslim nebude problem s kojenim. Predpokladam, ze Vam nedovolia zobrat do lietadla flasku s materskym mliekom. Dalej nezabudnite na oblubenu hracku a mozno aj obrazkovu knizku, ktorou ju mozete pocas cesty zabavit. Samozrejmostou by malo byt rezervne oblecenie a dostatok vlhkych vreckoviek v pripade prebalovania. Opytajte sa, ci si mozete do lietadla zobrat plienky pre babatko. Prajem Vam prijemny let a nezabudnite, ze babatko v cudzom prostredi moze zacat odmietat prikrmy a bude sa chciet len kojit. je to uplne normalne a nenutte ju jest, dolezite, ze sa bude dostatocne zavodnovat a pit materske mliecko. S pozdravom Jana W.