• Jedálniček 15 mesačného dieťatka

    , Autor: alu123

    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na jedálniček mojej 15 mes. dcéry, či je správny:
    RAŇAJKY: biely jogurt s probiotickou kultúrou(zpapá len polovičku) a kúsok pečiva
    potom kojenie a spánok
    DESIATA: zeleninová polievka
    OBED: Mäso(kuracie, morčacie),zelenina, príloha(zemiaky, ryža, cestoviny), raz za týždeň žĺtko namiesto mäsa
    potom kojenie a spánok
    OLOVRANT: ovocie( výživa, surové ovocie)
    VEČERA 1: dojedá obed, alebo kúsok uvarenej ryby(kapor), hovädzie mäso (nezje veľa)
    VEČERA 2: krupica alebo doma urobený puding, nie sladký a potom chleba s maslom
    1., Čo ešte treba doplniť do jedálnička?
    2., Prípadne môžem pridať domáci tvaroh a syr?
    Ďakujem

    Jedálníček je pekný, len nie veľmi chápem, prečo po raňajkách ide spinkať, ale asi má taký režim. Po roku už dieťa môže mať tzv. familly food, teda rodinnú stravu, samozrejme ak nie ste vegetariáni alebo prívrženci fast foodov. Na desiatu by mala mať ovocie, potom obed, ktorého základom je mäsovo zeleninová plievka, akýsi eintopf priemranej konzistencie / teda ešte skôr malé kúsky, mäkké/ a potom druhé jedlo podľa chuti to, ktoré ste uvarili pre vás, s určitými obmedzeniami / nie údeniny, huby a podobne/. Po roku môže jedlo na báze tvarohu, teda syry typu cottage chceese, mozarella a podobne, do dvoch rokov nie tavené syry. Do šiestich žiadne typu camembert, rochfort. Mala by mať 5 až ž x týždenne mäso, dvakrát strukoviny. Odpoludnia jogurt, mlieko, puding. Večer buď večeru akú udávate, alebo kašu. Dokončiť možno kojením alebo mliekom. Ale jedálníček je naozaj dobrý.