• detský krik

    Dobrý deň, ja by som sa Vás chcela spýtať, že ako by som mala reagovať na to keď si môj dvojročný synček niečo zmyslí už či je to doma alebo vonku na prechádzke a keď neurobím po jeho tak začne tak kričať že to vonku proste musím spraviť lebo sa to nedá počúvať a nič na neho nezaberá nedá si povedať lebo hneď začne kričať, keď to spraví doma tak ho dám do izby a tam kričí ale sa zvykne vtedy ukľudniť.Inak je veľmi rozumný a vnímavý len toto ma veľmi trápi. Za skorú odpoveď Vám vopred ďakujem Anka

    Dobrý deň Anka, nuž synček si pekne po svojom, úplne prirodzene presadzuje svoju vôľu, testuje si hranice, učí sa narábať s emóciami ako je hnev, smútok.... a vy ako veľký vzor mu môžete pomôcť naučiť ho čo s týmito pocitmi a prežívaním - takže krik mu funguje, hlavne vonku kde je "obecenstvo" sa mu podarí dosiahnuť svoje...ustúpite preto že "čo si pomyslia iní ľudia?" - ak hej, tak o tých sa nestarajte - väčšinu z nich už možno nikdy nestretnete. Váš synček keď zistí že niečo na rodičov funguje - tak nebude mať dôvod to prestať robiť - skúste sa obrniť trpezlivosťou, počkať kým ten najväčší krik stratí na intenzite a potom zaujať jeho pozornosť - ak ide o dôležitú vec (na prechodoch a v iných nie bezpečných situáciách sa nevyjednáva) tak nástojiť na jej uskutočnení, ak ide o bezpečné miesto - kľudne počkajte, a keď sa synček utíši, môžete mu i pomenovať jeho prežívanie "vidím že sa hneváš"... a trebárs i vysvetliť, vymyslieť príbeh kedy sa dieťatku oplatilo počúvnuť...potom už je spôsobov ako danú situáciu "využiť" mnoho. Veľa šťastia.