• Očkovanie MMR

    Dobry den, chcem sa spytat, ci sa dieta musi dat zaockovat MMR vakcinou v obdobi 15-18mesiacov alebo sa to da napr. aj po 3 roku, ked je uz vyvinuty imunitny systém?A este, ci su na Slovensku registrovane monovakciny proti mumpsu, osypkam, rubeole, lebo napr. vo Francuzsku existuju a vraj ockovanie jednou vakcinou a nie troma naraz je lepsie pre deticky.
    Dakujem.

    Imunitný systém sa vyvíja od narodenia a je schopný vo veku , kedy sa očkovanie MMR prevádza na toto očkovanie adekvátne reagovať.
    U nás monovakcíny nie sú registrované. Nikdy nebolo dokázané, že očkovanie jednotlivými / monokomponentnými / vakcínami je pre deti lepšie ako kombinovanými vakcínami.