• ockovanie

    Dobry den,
    chcem sa spytat, ak nie je ranka na pliecku po ockovani proti tuberkuloze uplne zahojena - resp. nie je zmiznuta, je to v poriadku, ked sa pediater rozhodne v troch mesiacoch ockovat dalsou vakcinou (- teda hexou)? Ta ranka je este stale hrcka, kt. na dotyk citit, ze je pod nou este nieco nevyliecene, proste tvrde. Ake dosledky by to mohlo mat, ak by nam ta ranka este zahnisala?

    Nedá sa celkom opísať ako má vyzerať chránička, kedy sa môže očkovať. Samozrejme stopa po očkovaní tam ostáva, rozhodnutie o tom, či je chránička zahojená a môže sa očkovať, alebo či je potrebné z tohoto dôvodu očkovanie odložiť je plne v rukách lekára, ktorý nález zhodnotil.