• nalez v krvi

    dobry den, odpovedzte mi prosim ci sa da zistit TBC v krvi- z odberu? a este jedna otazka - aka metoda zistenia je najdoveryhodnejsia - ci RTG Pluc - no ale ak ide o "neplucnu" tbc..?
    3.otazka - mopzem ziadat u pediatra zistenie protilatok na tuto chorobu? dakujem za konkretne odpovede, pekny den zelam. Dana

    Tbc má mnoho foriem, môže sa vyskytnúť na každom orgáne tela, Dôkazom je prítomnosť vyvolávateľa, mycobakterie v tele, vyšetrením moče, vykašliavaného hlienu, niekedy rtg snímkom a inými rôznymi metodami, podľa toho kde ložisko tbc predpokladáme. Nie je to jednoduché. Stanovením protilátok v krvi sa diagnoza neurčuje.