• očkovania

    Dobrý večer pani doktorka.Chcela by som sa Vás opýtať,mám 2apol ročného syna,už sme nestihli dať zaočkovať proti pneumokokovi/tie dve dávky/.Navštevujeme alergologičku lebo má oslabenú imunitu.Môžem ho dať zaočkovať pneumokokom 23?Ďakujem za skorú odpoveď.

    V tomto veku by a s problémami aké popisujete by som ho prvá raz nechala určite zaočkovať očkovacou látkou Prevenar, teda konjugovanou očkovacou látkou, ktorou sa očkujú deti od troch mesiacov. Potom by som ho preočkovala až látkou Pneumo 23.