• úteky z domu

    Dobrý deň,
    prosím o radu. Moja 20 ročná dcéra zmaturovala na jazykovom gymnáziu a je prijatá na VŠ. Žijeme samé a mala som pocit, že si rozumieme, nikdy sa netúlala až do začiatku leta. Spoznala chlapca a túla sa s ním a nechce mi dať ani vedieť kde je, kedy príde domov, nezavolá, že nebude spať doma, je neúprimná, klame. Povedala som jej, že sa o ňu bojím a podľa mojich informácii chlapec si vymýšľa a neštuduje ako ona tvrdí, no jej to je jedno alebo ho kryje. Brigáduje už niekoľko rokov, takže aj prísun peňazí má a toto leto minula y našetrených peňazí nad rámec 2000 €. Vždy som ju aj finančne podporovala aj kupovala odev a stravu.Bojím sa, že mi nenastúpi na VŠ, nedoštuduje, či vyvedie nejakú vec s dôsledkom na celý život. Priznám boli i kriky aj som jej čapla ale nechce ma počúvať. Keby to bol chlapec, ktorému by som cítila dôveru nie je problém a som kľudná. Bojím sa, že sa odcudzíme pretože niečo spoločne vymyslia. Chlapcovi som slušne povedala, že dcéra má ešte pred sebou školu, ale začal na mňa vyskakovať, že nech sa ona rozhodne, je zaslepená láskou a jeho výbušnosť a drzosť nie sú vlastnosťou pre vzťah. Bojím sa. Nešťastná mama jedinej dcéry

    dobrý večer,

    dievča má 20 rokov a teda je aj právne samostatná. niektoré sa v 20 vydajú a majú deti a nikto ich zodpovednosť za seba a svoj život nezpochybňuje. prečo zrazu svojej dcér neveríte? nehovorím, že to ako sa správa je ideálne ale možno bola doteraz moc "uhladená". možno bola príliš "dobrá". to čo robí a čo zrejme obdivuje na priteľovi je rebélia. preto vám asi nechcela povedať kde je. no, je ťažké radiť, čo robiť. nie sú páky. je len láska a pochopenie. keby ste ho pre ňu mali a dôverovali tomu, že to bude ok, ako by ste s ňou komunikovali? asi by to bolo iné ako teraz. a predsatvujem si že by v tom bolo viac rešpektu pre je dospelosť. hoci je to relatívny pojem. takisto bezmocná sa asi cítite pri výbere jej partnera. ak ju naozaj chcete mať pod kontrolou, nedosiahnete to násilím, skôr tým, že budete otvorená voči nej a budete ju prjímať takú aká je. potom ona bude mať šancu zistiť o čo jej ide nie vo vzťahu z rebélie, ale tak naozaj.

    viem, že teória sa pekne píše a ťažšie realizuje. ale ak vám naozaj bude ťažko, možno prekonzultovať vlasnú neistotu a strachy s niekým by vám mohlo posktnúť podporu ktorú potrebujete.

    prajem veľa zdaru