• operacia

    Dobry vecer,

    obracaim sa na VAs s nasledujucou otazkou.
    Syncek 3,5 roka ma v juni naplanovany chirurgicky zakrok - ide o obriezku. Chcela som sa spytat, ci mu mam o tomto zakroku povedat,ze ho caka nemocnica, operacia.
    Snazila som sa mu co to vysvetlit, ked sme isli k detskemu urologovi, ze mu dr. pozrie pipka, ze ho ma trosku ineho / ma vrodenu fimozu/ a budu mu ho musiet "opravit".
    Neviem, priznam sa ja sama mam z toho zakroku strach, narkoza...
    Syncek je velmi vnimavy, mnohe veci moc preziva - hovori zo sna.
    Zatial nechodi do skolky, nastupuje od septembra, tak aj preto je ta operacia naplanovana na jun / teda ak nebude chory :( /
    Poradte mi prosim ako postupovat, do nemocnice pojde s nim manzel, nakolko mam doma este mladsieho synceka. Cakaju nas aj predoperacne vysetrenia a urcite sa bude vypytovat, preco chodime po doktoroch / nebyva casto chory/. Tak si myslim ze ho to bude zaujimat.
    Prosim poradte ako ho pripravit ci nepripravit???? na to co nas caka.
    Dakujem

    Niektoré deti oveľa lepšie znášajú, ak sú vecne informované o tom, čo sa bude diať. Nemusia dostať informácií mnoho a príliš dopredu, stačí, ak pár dní alebo deň pred vyšetreniami poviete, že idete k lekárovi a bude sa diať to a to a preto a preto. O operácii tiež hovorte až jeden-dva dni predtým, než pôjde do nemocnice, vysvetlite mu, že tam bude tatinko s ním atď. Vecne a stručne. Odpovedzte mu tiež vecne na prípadné otázky. Pocity (strach, obavy...), ktoré sa vám s operáciou syna spájajú, sa snažte vyjadrovať radšej pred mužom, než pred synom a to isté platí aj o manželových pocitoch - mal by ich ventilovať pred vami, nie pred synom.