• odmietanie otca

    dobry den.mame 5a pol mesacnu dcerku a ta uz dlhsiu dobu odmieta otca.respektive nechce byt vobec pri nom.ked si ju ocino zoberie na ruky a malinka ma nevidi hned zacne plakat.bolo obdobie ked ho uplne akceptovala a mohol s nou robit vsetky ukony aj on ale opat sa to zmenilo a netoleruje ho.zaujimave vsak je ze na zeny a pritom aj cudzie tak vobec nereaguje.place len pri muzoch.poradte mi prosim lebo uz sme z toho nestastny a hlavne manzel to zle znasa.dakujem

    Pravdepodobne sa jedná o prechodné obdobie, kedy vaša dcérka začala rozlišovať medzi ženami a mužmi a keďže vy s ňou zrejme trávite neporovnateľne viac času ako otec, uprednostňuje ženy. Môže sa u nej už aj začínať vytvárať vzťah k vám a to je prvý vzťah, ktorý u dieťaťa vzniká. Aj to môže byť dôvodom, prečo odmietavo reaguje na otca, ak vás nevidí. Je to pre dieťa pocit ohrozenia, keď nevidí alebo nemá nablízku svoju zatiaľ jedinú vzťahovú osobu, teda zvyčajne matku.
    Snažte sa byť nejaký čas v jej blízkosti, keď je s ňou otec, tak, aby vás videla. Neskôr bude zrejme stačiť, aby vás aspoň počula. A postupne sa bude cítiť dosť bezpečne s otcom aj sama.