• Spánok

    Dobry den, chcem sa opytat, ci je este nejaka moznost naucit spavat 2rocne dieta inak ako v kociku.Maly je velmi hyperaktivny a od malicka sme skusali vsetko, ale zaspi nam len v kociku.Uz nevladzeme .Asi mi poviete, ako ste si naucili, tak mate, ale ja by som vas prosila, aby ste mi pomohli nas riesenie, pretoze om uz zufala.Dakujem

    Niektoré deti potrebujú byť v pohybe, napríklad v kočíku, keď zaspávajú. Neviem, či je to aj váš prípad, lebo nepíšete, či ho pritom musíte aj voziť a či ho vozíte doma alebo vonku.
    A čo presne vás unavuje na tom, že zaspáva v kočíku? Alebo je to únava skôr z toho, že je to veľmi aktívne dieťa a vyžaduje si veľa pozornosti a energie, aby bolo o neho postarané? Rozhodne sa postarajte aspoň o trochu času pre seba bez dieťaťa, aby ste mohli dospať, trošku sa zregenerovať, načerpať trocha síl. Ak vám má kto pomôcť aspoň pár hodín týždenne tým, že vás zastúpi pri malom, využite to, je to dôležité, aby ste neboli tak intenzívne vtiahnutá to jeho opatery bez prestávky. Keď budete mať trošku času na vydýchnutie, budete aj inak znášať každodenné rodičovské povinnosti.