• popisavanie sa

    zabudla som sa opytat este na jednu vec..
    kedze 8 mesiacov sme v manzelovej krajine, dcerka (3roky a 7 mesiacov) je jedina vnucka v rodine, takze ju dost rozmaznavaju. pred piatimi mesiacmi sa zacala cez den popisavat (nikdy nie cez noc)...po styroch mesiacoch sme sa rozhodli ze ju odnesieme k lekarovi...vysetrili jej moc aj krv a nic nenasli..dva tyzdne sa zrazu z nicoho nic nepopisavala.ale uz treti den sa mi zase pocikava...zatial len 3 krat denne...este mi neda nespomenut, ze mame aj 8mesacneho syna...rozmaznanost, ziarlivost...
    ale ako tomu vsetkemu predist, zabranit tomu?? co robit?
    dakujem..

    Rozhodne ju za pocikávanie nehrešte, nepozerajte na ňu škaredo... Ak to nemá telesnú príčinu, teda telesne je zdravá, pokúste sa to brať ako signál, ktorý nie je ani zlý ani dobrý, len vás informuje o tom, že zrejme niečo nedostáva, čo by potrebovala, ale nevie si to vypýtať alebo niečo podobné. Buďte k nej nežná, nekomentujte to ani slovne ani bez slov, rozprávajte jej o dobrej víle, ktorá vedela spustiť dážď presne vtedy, kedy chcela a ani kvapôčka nemohla zapršať bez jej pričinenia alebo o trpaslíčkovi, ktorý vždy tesne pred dažďom zazvoní na čarovný zvonček, ktorý počujú všetky malé deti, ktoré sú naokolo alebo nejaký podobný príbeh s jej obľúbeným zvieratkom alebo rozprávkovou postavičkou.