• Večerné zaspávanie - nočné budenie

    Dobry vecer, mam 8 mesacnu dcerku. Uz papa prikrmy a este stale ju dojcim... noked sa to dojcenim este da nazvat. Dojcim ju tak rano a vecer a v noci. Ked sme zaviedli prikrmy tak som mu dojcila hlavne v noci aj 2x napapala sa a hned zaspala. Teraz som jej zacala davat na vecer aj ryzovo-kukuricnu kasicku no vzdy jej urobim taku riedsiu aby jej to prieslo cez flasu a napapa sa z toho tak 1,5 hod pred spanim. No teraz registrujem, ze mi viac odmieta prsnik myslim,ze preto lebo si mysli, ze papanie uz bude len z flase a ked ju prilozim na prsnik tak place. To iste v noci ked si ju prikladam na prsniku tak place tym padom sa uz zobudi je rozrusena a je hore aj 3-4 hodiny, ale ked jej dam flasu tak sa ukludni a zaspi. Myslite, ze to bude tym, ze jej tu kasicku podavam cez flasu preto odmieta prsnik. Mlieko mam lebo si vytlacam. Este jednu vec sa chcem opyta. Ako ju mam odnaucit zaspat bez perinky. Co sa tyka samotneho spania uz ked spinka a v noci sa zobudi na papanie napapa sa a ked ju ulozim len tak do postele spinka, ale uspat ju bez nej neviem ani cez den. Je stale v pohybe kopka nozkami a sermuje rucickami. Ked ju dam lahnut na chbatik tak sa v momente otoci na brusko z buska do sedu a uz stoji a pridziava sa postielky :) co ma tesi, ale moja snaha uspat ju ... spinka v intervaloch rano od 9:00 do 10:30 poobede od 13:30 do 16:00 a vecer ju ukladam tak medzi 20:00 a 21:00. Poradte mi ako mam postupovat. Trapi ma hlavne to je nocne vstavanie!!! Vopred Dakujem Lucia

    Dobry den, pani Lucia, dovod, ze vasa dcerka odmieta prsnik naozaj moze byt ten, ze flaska jej umoznuje napit sa jednoduchsie a rychlejsie. Zrejme uz bude teraz narocne vratit sa opat k prsniku a Vam nezostane nic ine, len davat jej flasku. Predpokladam, ze dcerka sa v noci zobudi bud na smad, alebo preto, ze sa jej prerezavaju zubky a potrebuje sa ukludnit cumlanim cumlika. Mohlo by pomoct flasku nepouzivat a davat jej kasu lyzickou a na zaver ju skusit nakojit. Skuste a uvidite, ci to zaberie.
    Co sa tyka perinky, dovod je najma ten, ze potrebuje mat pocit bezpecia pevneho objatia. To jej najlepsie zabezpeci Vasa naruc alebo perinka. Toto nevidim ako problem, skor ako jej potrebu, ktoru by som Vam odporucila uspokojovat kym je to potrebne. nebojte sa, ona z toho vyrastie. Uzivajte si tie chvilky, kedy ju mopzete drzat v naruci, neskor na to budete s laskou spominat. Tym jej davate pocit bezpecia a do zivota obrovsku devizu. Prajem Vam vela trpezlivosti a krasnych chvil stravenych s dcerkou v naruci. S pozdravom Jana W.