• zápal prsníka

    , Autor: punta

    Dobrý deň, mám 9 mesačnú dcéru, ktorú kojím už len ráno a večer, takže mám asi viac mlieka a vytvorila sa mi veľmi bolestivá hrčka na prsníku, dostala som aj teploty, snažila som sa prsník nahriať, rozmasírovať a odsávať, ale aj napriek tomu som po 5 dňoch už mala teploty do 40 a červený fľak. Išla som s tým na pohotovosť, kde mi lekárka veľmi nevedela poradiť a nakoniec mi dala ATB Sumamed. Teraz dávam dcére UM, lebo neviem či môžem kojiť, teplotu už nemám, ale hrčku áno, snažím sa ju rozmasírovať a odsať mlieko, ale nejde to. Vedeli by ste mi poradiť ako mám postupovať, aby mi zmizla hrčka a kedy môžem dcéru zase kojiť . Ďakujem za odpoveď.

    Dobry den,zvysena teplota bola dosledkom nepriechodnosti mliekovodu, ktory ako pisete je este stale upchaty hrckou. Prostrednictvom mailu nedokazem posudit vasu hrcku a preto urcite odporucam, aby ste sa obratili co najskor na svojho gynekologa, ktory Vas vysetri a v pripade potreby Vas posle na ultrazvuk. Niekedy sa prave ultrazvukom da hrcka rozdrobit, rozrusit a vytlacit nasledne von z prsnika. dalej moze pomoct uzivanie probiotik, kotore Vam odporucam aj vzhladom na to, ze ste uzivali ATB. Kojit mozete pokojne dalej, mozno prave Vasa dcerka pomoze hrcku vysat. Nasmerujte ju k prsniku tak, aby jej brada smerovala ku hrcke. Takto bude vyvijat vacsi podtlak na miesto, kde sa hrcka nachadza. Pred tym nezabudnite prsnik dobre nahriat, atk ako ste to spravne robili uz pred tym ako sa Vam zvysila horucka. Ak by sa Vam horucka opat objavila, urcite neodporucam ATB, ale mechanicke odstranenie hrcky. Prajem Vam vela sily a hlavne skore vyriesenie problemu. S pozdravom Jana W.