• 3.Očkovanie proti tetanu atd.

    Dobrý deň,
    môže sa očkovať dieťa treťou dávkou proti diftérii, tetanu, atd. už v 9.mesiaci? Pretože sme mimo SR a mali sme prísť na očkovanie v máji, druhá dávka bola 8.11. 2011, ale keďže na SK budeme len budúci týždeň, neviem, či môžu syna už zaočkovať. No čo viem, tak moja kamarátka v ČR mala dcéru už po 3.krát očkovanú a to sa narodila v októbri.
    Ďakujem za odpoveď, pekný deň.

    V Čechách je iná schéma totho očkovania ako na Slovensku. Naša schéma 2+1 je daná intervalom pol roka / nemenej/ medzi druhou a treťou dávkou. V žiadnom prípade nie je možné interval skrátiť. Ak by sa tak stalo, je vo veku 18 mesiacov potrebná štvrtá dávka / tak je to aj v Českej republike. /