• Prvé príkrmy u kojených detí

    , Autor: suselina

    Dobrý deň, bola som rozhodnutá pre výlučné kojenie dcérky do ukončených 6. mesiacov a potom popri príkrmoch v kojení pokračovať min. do roka. keď mala dcérka 4,5 mesiaca, detská lekárka mi kázala začať jej dávať ochutnávať iné potraviny, kvôli "imunologickému oknu". podotýkam, že dcérka prospieva dobre, po napapaní je spokojná cca 3 hod, kojím ju na požiadanie, noc prespí úplne celú, cca od 20,00 do 6,00. pár dní som jej teda skúšala dať zeleninku (zemiačik, mrkvičku), ale potom som sa predsalen vrátila iba ku kojeniu. čo si o tom efekte "imunologického okna" myslíte Vy? prečo pred rokom deťom do 6. mesiacov stačilo kojenie na požiadanie a zrazu by sme im mali dávať po ukončenom 4. mesiaci aj iné veci - prečo mazať rozdiel medzi kojenými a nekojenými detičkami? nie je materské mlieko pre detičky dostačujúce??? čítala som na túto tému toľko rozporuplných článkov, že naozaj neviem, kde je pravda... kedy je teda naozaj optimálne začať s príkrmami a ako na to? v rodine nemáme žiadne alergie, ani z mojej ani z manželovej strany.

    Dobry den, podla mojho nazoru cely ten nezmysel okolo imunologickeho okna si opat vymysleli ludia, ktori chcu zbohatnut na zdravi, ci chorobe inych. ja osobne neodporucam zacat s prikrmom skor ako od ukonceneho 6. mesiaca. pokial dietatko aj potom odmieta prikrm, netreba ho nutit, ale ponukat ano. Dietatko zje kolko chce, ale vacsinou sa aj tak prevazne do 8 mesiaca viac koji. Vela stastia a nedajte sa, matka najlepsie citi, co jej dietatku prospieva! s pozdravom J.W