• ockovanie

    dobry den pani doktorka:Zaujimalo by ma,kedze mam tri dcery vo veku 10,8,rokov a sest mesiacov,ci sa neuvazuje niekedy v buducnosti zaviest ocovanie proti rakovine krcka maternice medzi povinne ockovania pre dievcata.Jeto velmi rozsirena teraz choroba,a v buducnosti by som ich chcela dat zaockovat,ale tie vakciny neviem ci uz zlacneli,ale pocula som,ze su velmi drahe.Zdravie je najdolezitejsie,preto by ma zaujimalo,ci sa o tom neuvazuje.Dakujem

    Každé očkovanie, ktoré sa zavádza do plošného očkvanaia a je hradené poisťovňou sa prehodnocuje, hlavne aký prinesie prínos pre zdravotníctvo ako také. Tak je to aj s týmto očkovaním. Samozrejme, že sa nad zavedením do plošného očkovania uvažuje, ale potrvá to určitý čas.
    Rozhodnutie nechať deti zaočkovať je veľmi správne. Vakcíny teraz stoja jedna okolo 75 eur, vo veku dvanásť rokov poisťovňa niečo dopláca.