• Dávkovanie

    Je normálna dávka Unasynu P.O.S. pri diagnostikovaní salmonelózy u 4. ročného dieťaťa, ktorého váha je 20 kg, 5 ml každých 12 hodín? Synčekovi samovoľne uniká čierna nezapáchajúca stolica pri jeho užívaní. Je to v poriadku? Užíva aj probiotiká Biopron.

    Je to normálna dávka, mohol by však už užívať aj 2x 7,5 ml ak je hmotnosť nad dvadsať kg. Únik stolice je pravdepdobne daný samotným ochorením na salmonelózu. Neviem prečo sa to lieči antibiotikami, bežne sa na toto ochorenie nedávajú. Predpokladám, že iste to má nejakú príčinu, prečo boli nasadené.