• sopliky,studené a spotené ruky ,nohy

    Dobrý den p.doktorka chcela by som sa spýtať či je to normálne,že od narodenia mojej malej teraz má 3,5mesiaca sajem nos denne 5-6krát a má biely hustý soplík.Naša p.Doktorka mi kázala Libenar,ale to je o ničom.Keď dovršila 3mesiace mohla som aj Nasivin,ale to len 5dní sa može a nechcem aby jej rozleptalo sliznice. Teraz používam od Nivea spray do nosa,to je tak isto len morská sol.Už sme kúpili aj zvlhčovač vzduchu nakolko máme sucho v izbe,ale ani to nepomože.Druhú otázku by som mala,že hocikde ju položím či do sedačky ,či na postel,alebo na pultík v momente má ľadové ruky a spotené.Keď ju mám na ruke má ich teplé.Ďakujem vopred za odpovede.

    Naodsávajte nos tak často, určite to nie je potrebné. Aj samotné odsávanie môže byť dôvodom, že sa soplíky tvoria v takom veľkom množstve. Libenar alebo nivea spray používajte, je to len zvlhčovanie sliznice a je to pre dieťa hlavne v byte s ústredným kúrením prospešné. Ak by sa stav neupravi a dieťa malo stále plný nos s nemožnosťou dýchať, vyžiadala by som si otorhinolaryngologické konzílium.
    Studené ruky znamenajú, že ešte nemá dostatočne vyvinutú termoreguláciu na končekoch končatín. Treba ju vždy primerane obliesť. l