• opakovane ockovanie

    dobry den. momentalne zijeme v irsku, dnes sa nam stala taka velmi neprijemna situacia, ze sme mali dostat nase ockovanie 13. mesiaca, co je MENC a Hib, ale namiesto dal doktor syncekovi opakovanie MMR a PCV, ktoru uz raz v 12. mesiaci dostal, nakolko sa im stratila asi dokumentacia a v pocitaci nemal zdokumentovane predosle ockovanie a postupoval podla predchadzajucich informacii. strasne sa bojim o maleho, prosim dajte mi vediet, ci moze mat nejake zavazne dosledky v tomto pripade. pytala som sa aj samotneho lekara, on povedal, ze nie, ale by som bola rada, keby mi to vedel potvrdit aj niekto iny. dakujem vam velmi pekne za vasu odpoved, strasne som ustrachana a mam o neho strach... neviem, ako sa moze nieco taketo stat. a on iba povedal, ze vsetko bude ok a nech prideme o mesiac na ockovanie, ktore sme mali mat teray. dakujem este raz. pekny den

    Stať sa môže naozaj všeličo. neviem presne, čo je skratka PCV, aké očkovanie, to prvé je určite mumps, osýpky a ružienka. Podľa moich vedomostí sa v podstate podala "istiaca" dávka vakcíny, nemalo by sa nič stať, aj keď interval medzi oboma očkovaniami bol krátky. Sledujte dieťatko a pri akýchkolvek nejasnostiach kontaktujte lekára. Ak by ste sa po čase vrátili na Slovensko, u nás sa druhá dávka tohto očkovania podáva až v jedenástom roku života. Preto by bolo vhodné v tomto veku očkovanie už viac neopakovať.