• reakcia na tbc

    Dobry den, pani doktorka.
    Mam maleho synceka /3mes/, ktoremu zareagovalo miesto vpichu po ockovani tbc. Je tam taky pluzgierik a vyzera, ze v nom je hnis. Viem, ze sa to ma pozorovat a ked je to velke, tak navstivit doktora. Ale co ak ten pluzgierik praskne? Dcera, ktora ma 3 roky, tiez zareagovala a jej ten pluzgier doktorka prepichla a hnis vytiekol. Teraz mam pochybnosti, ci to bolo spravne. Ked sa vsade pise, ze sa s tym nema nic robit....Nemohlo jej to ublizit?
    Dakujem

    Na riešenie rekacie po očkovaní tbc sú prísne pravidlá. Ak je reakcia po očkovaní v priemere väčšia ako 10 mm, rieši sa na príslušnom pracovisku a to odstránením hnisom, ošetrením rany a sledovaním hojenia. Vašej dcére to určite neublížilo, že jej ranu ošetrili tzv. evakuáciou hnisu.U syna treba postupovať rovnako, ako som uviedla podľa veľkosti reakcie po očkovaní.