• Očkovanie v 5. roku života

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať Váš názor na povinné očkovanie v 5. roku života. Mám dcérku ktorá v jeseni bude mať 5 rokov, ale čím ďalej tým viac sa stretávam s názormi proti očkovaniu, kvôli možným komplikáciám. Dokonca v mojom okolí je viac rodičov, ktorí sa rozhodli nedať očkovať dieťa, že viac detí dostalo po očkovaní buď cukrovku, alebo dokonca v niektorých prípadoch reakcia organizmu viedla k ochrnutiu detí. Môžem sa spýtať, ako pristupovať k týmto záležitostiam, dcérka má oslabenú bunkovú imunitu, je v liečbe imunologičky a takéto správy na mňa nepôsobia pozitívne, aj keď zatiaľ som rozhodnutá dať dieťa očkovať. Mám prirodzené obavy z možných komplikácií. Ako to teda s tým očkovaním je? Ďakujem

    Totoo nie je dostatočný priestor na podrobnú odpoveď Nikto nespochybnuje možné vedľajšie nežiadúce účinky očkovania. Nikdy!!!!!!nebolo dokázané ochorenie na cukrovku, autizmus ani tvalé ochorenie s ochrnutím po podaní u nás aplikovaných očkovacích látok. To sú moje skúsenosti a vedomosti. Ak sa však budete držať rôznych inmformácií na rôznych web stránkach vedených "odborníkmi" na očkovanie, ktorí majú technické a iné vzdelanie a nikdy medicínu neštudovali, tak sa dozviete niečo iné.