• re:

    dobrý den , chcem sa spýtať na očkovanie novorodencov.Očkuje sa v 3 mesiaci ? Kam a proti čomu?Dakujem

    Očkovanie novorodencov je do šiesteho týždňa veku, očkuje sa do ľavého ramienka proti tuberkuloze, očkovanie sa zväčša prevádza na piaty deň života ešte na novorodeneckom oddelení.
    Ďalšie očkovanie pokračuje po zhojení chráničky po očkovaní proti tbc, býva to zväčša okolo tretieho mesiaca veku. Očkuje sa veľmi kvalitnou očkovacou látkou Infanrix Hexa, ktorá obsahuje antigény proti čiernemu kašľu, záškrtu, tetanu, žltačke typu B, detskej obrne a invazívnej hemofilovej inekcii, tie postupne navodia obranu proti týmto ochorenie. Základné očkovanie pozostáva ešte z dvoch dávok tejto očkovacej látky v odstupe 6 týždňov a potom 6 mesiacov od prvej dávky. Totot očkovacie schéma je platné pre Slovenskú republiky, v iných štátoch sú schémy rozdielne. Očkuje sa do prednej strany stehna.