• Očkovanie v 15-tom mes. veku dieťaťa

    Dobrý deň,
    syn má momentálne 12 mesiacov a v 15-tom mesiaci ho čaká povinné očkovanie. Počula som, že je možné dať dieťa zaočkovať jednou očkovacou vakcínou zároveň aj proti kiahňam. V tomto prípade si očkovaciu látku hradí rodič cena cca. 80 EUR.
    Vraj je aj druhá možnosť a to dať dieťa zaočkovať vakcínou, kt. je hradená poisťovňou a dokúpiť samostatne vakcínu proti kiahňam, kt. je lacnejšia cca. 20-25 EUR.
    Chcela ba som Vás poprosiť o radu, ktoré očkovanie je lepšie, spoľahlivejšie a šetrnejšie pre dieťa. Ktoré očkovanie by ste nám doporučili? Na cene mi nezáleží. Za odpoveď Vám ďakujem.

    Šetrnejšie je určite to, ktoré sa prevádza kombinovanou vakcínou, je to očkovanie jedným vpichom. Na zvýšenie účinnosti očkovania takmer na 100 percent, je vhodné po šiestich týždňoch až šiestich mesiacoch vhodné preočkovanie vakcínou proti ovčím kiahňam jednozložkovou vakcínou.