• Ockovanie

    Dobrý deň mi sme boli 29.10.2009 druhý raz očkovaný po šiestich týždnoch do noziciek dcerka pri prvom ockovani nemala ziadnu reakciu ani teplotu ale po tomto druhom ockovani na druhý den ma 38 rano dala som jej sirup PARALEN ale pobede jej zasa telota vystupila na 38 je to po tomto ockovani normalne a staci paralenový sirup

    DAkujem Tkacikova

    Tepôota po očkovaní je normálna reakcia na očkovanie. je potrebné vedieť, že preventívne proti teplote nič nepodávame, do teploty 38 st. C tiež nie je potrebné podávať žiadny liek od teploty. Pri teplote nad 38 st C podávame paralen v príslušnej dávke môžeme ho zopakovať po šiestich hodinách. Ak teplota trvá via ako dvadsaťštyri hodín, konzultujte lekára.