• rovnako účinné očkovanie

    Ak je dieťa zdravé narodene vo february 2008. Očkovaciu schému proti pneumokokom sme mali naplanovanu od jedneho roka, cize uz nemame narok na hradenie tejto vakciny poisťovňou. Teraz sa rozhodujem, ci teda nedať dieťa očkovať len raz po dovršení dvoch rokov, kedy je potrebna len jedna vakcína.
    Sú obe očkovania dvomi vakcínami do dvoch rokov a jednou vakcínou od dvoch rokov rovnako účinné a ochránia dieťa rovnako?

    Je to odporučená schéma a ochráni ho po zaočkovaní pred týmto ochorením. Háčik je v tom, že čím je dieťa mladšie, tým ťažšie zvykne ochorenie prebiehať, takže nikdy by som očkovanie neposúvala do vyšších vekových kategórií. Ak ste sa rozhodli očkovať, treba hneď. Ochorieť môže práve v čase, kedy čakáte, aby to bola už len jedna dávka vakcíny.........