• Ako si mam zmenit zivot k lepsiemu

    Krasny den,,,,,
    viete, chcem od Vas radu, nazor odbornik, ale asi jedinu vec, ktoru chcem, je ze nie som ochotna zmenit svoj postoj a spravanie ku svokre ani manzelovi, takze logicky chcem rozvod....totizto moju situaciu vnimam a ani inac v zivote vnimat ani nebudem takto:
    1. moj manzel je financne zavisly na svojej matke, je jedinacik, spolocne bez mojho nazoru, ci zasahovania sa rozhodli opravovat ich rodicovsky dom, v ktorom doteraz byvam len ja, manzel, a syncek......na dvojdom, kde sa pristahuje aj svokra....kedze ja som len matkou mojho syna, manzelka na MD bez koruny som pre manzela nepodstatna, tak aj zasadne veci riesi s mamickou, od nakupu materialu po varenie pre stavebnu partiu....podla ich vyjadrenia sa bud prisposobim, alebo si mam ist po svojom.....ked sa opytam svokry, ci sa jej to zda v poriadku, ze mi za chrbtom robia taketo veci a vsetko sa dozvedam ako posledna, odpovie mi, ze su to ich majetky, ona to plati a ja nech to beriem ako chcem.....
    pre manzela su majetky prioritou cislo jedna...takze moje reci typu, ze nedrzi so mnou, ze neplanujeme spolu su totalnym nezmyslom.....dokonca aj fakt, ze nechcem an i nedokazem byvat so svokrou pod jednou strecho su mu na smiech.....stale mi odpovie, nech idem kam chcem....je to sebec, ktory v zivote potrebuje len ukojit svoje ego, hrat futbal, trochu sa pomaznat so synom a matkine peniaze,,,,,je si vedomy, ze ja nemam, kam ist, tak mi poradte, ako to mam prezit, chcem sa rozviest, no skomplikovala som si zivot, lebo som opat tehotna, ak by som nebola, tak od septembra by som bola v praci, syncek prvykrat v skolke a nejako by som sa osamostatnila a od manzela odisla, ale zial teraz neviem, ako sa vyrovnat s tehotenstvom, ako sa nan tesit, ked fungujem s pocitom, nebyt tehotna, tak som davno prec.....
    povedzte, ak na sto percent viem, ze nechcem manzela, preco sa dokazem rozculit do nepricetnosti, preco nedokazem ignorovat a prehryzt svokru, manzela, som v koncoch, nic ma netesi,,,,,,,,,

    dobrý večer,

    v prvom rade ste celou situáciou aj v spojitosti s manželstvom a materstvom vyčerpaná. nejakej časti vás samej je jasné, že je proti množstvu pre vás dôležitývh vecí úplne bezmocná a ešte chvíľu to tak bude. buďte pragmatická a ani od seba nechcite zázrak. sústreďte sa na to, čo v danej chvíli viete ovplyvniť a čo si viete uľahčiť. na svoje zdravie, na dieťa, na svoju spokojnosť. tá nech je hlavne ovplyvnená životom tu a teraz.

    dá sa samozrejme podniknúť všeličo, lenže je to otázka dopadu a života najbližšie 2-3 roky. koľko vládzete teraz? z čoho budete žiť? ako komunikujete s manželom? čo aspoň trochu funguje? to všetko je dôležité vedieť, ked chcete veci meniť. stratégiu si treba premyslieť a zamerať sa na ňu. otázka je, či je to to, čo máte momentálne riešiť? to zvážte. v nepohode je aj deravý dáždnik dobrý dáždnik. kto si môže vyberať farbu a vzor má možno viac než sa kedy nazdal. a väčšina životných situácií je zložitá, skôr na deravý dáždnik ako na nejaký extra módny kus. niekedy veci musia vyzrieť, aby sa ukázalo riešenie. a niekedy sa aj tie najťažšie situácie nakoniec vyvŕbia nejako pozítivne. zatiaľ zrejme musíte sedieť "v tom" a čakať. učiť sa komunikovať so svokrou a manželom, aby ste dosiahli aspoň nejaký vplyv, a aby váš život bol aspoň o trošku uspokojivejší.

    skúste aj diskusné fórum alebo si prečíteť niektoré z predchádzajúcich otázok s podobnou témou

    prajem veľa zdaru