• Neteším sa...

    Dobrý deň pani doktorka, po dlhých úvahách som sa rozhodla napísať vám...Mám doma krásneho 3 ročného synčeka. Je to naše vytúžené dieťatko, pretože sa nám dlho nedarilo. Teraz čakám druhé bábo. Som v treťom mesiaci. Bábätko sme plánovali a vyšlo nám to hneď po pár mesiacoch na rozdiel od prvého. Môj problém však spočíva v tom, že stále rozmýšľam či je to správne. Máme trošičku finančné problémy / ako asi každý mladý pár, ktorý prišiel o jeden príjem a miesto neho poberá "super" rodičovský príspevok/ ale ja aj tak stále uvažujem nad tým, či budem schopná vôbec to druhé bábo ľúbiť. Znie to strašne ja viem, ale niekedy mám také otrasné myšlienky, že rozmýšľa, či by nebolo lepšie...Nedokážem to ani napísať. Začína mi už rásť bruško a ja necítim absolútne ani štipku radosti. A ďalšia vec je, že od začiatku, snáď od puberty som túžila po dvoch chlapčekoch...Ja viem, že môžem byť rada, že som vôbec otehotnela, ale keď mi niekto z rodiny povie, že toto bude určite dievčatko, šaliem...Neviem si to ani len predstaviť. Mám pocit, že ke´d mi doktor oznámi, že je to dievčatko asi sa tam zrútim...Neviem, čo mám robiť, začínam mať už len depresívne myšlienky, zožieram sa celé dni a pritom by som mala byť šťastná. Ešte k tomu mi býva strašne zle a manžel je stále v práci a som na všetko sama. Vôbec nič okrem môjho syna / chvala Bohu za to, že ho mám/ ma už neteší. Odmietam dokonca aj manžela...Keď ma pobozká je mi z neho zle, vyslovene sa mi hnusí...Mám pocit, že nei som normálna, pomôžte mi prosíím...

    dobrý večer,

    naozaj sa môže jednať o emocionálne výkyvy závislé od tehotenstva. ak si nebudete vedieť rady, neváhajte zájsť za terapeutom/tkou, či psychiatrom/čkou. potrebujete trochu kontaktu s okolitým svetom. ten máte teraz trochu zamedzený tým ako vám je. často to po prvom trimestri pominie, či nálady sa úplne zmenia ale niekedy aj nie. neviem či pomôže rada, ak by mohla pomôcť, bude znieť, že príliš sa neriešte. zamarajte sa na dieťa a na robenie mu programu. chodievajte čo najviac von a chodte aj na tehotenské cvičenie. neriešet čo bude, dobre jedzte, dýchajte kyslík a vôbec, sústreďte sa na to, čo vám zlepšuje náladu. ak sa vám nálada zhorší, ani to neriešte, vyplačte sa, pozúfajte si a rozptýlte sa niečím. skúšajte, možno bude pomáhať niečo úplne absurdné. nemajte na seba očakávania typu: takto by to malo byť... to hoďte za hlavu. čo s nami spravia hormóny, nevieme odhadnúť, skrátka, nejako bude, (verte že je to tak, doteraz ste žili úplne iný život, prečo by sa to nemohlo vrátiť? ) a dovtedy sa sústreddte na prežitie v čo najlepšom pre vás. a znovu napíšte, či už vám bude dobre či ťažšie.

    držím vám place
    s pozdravom